Potrubí Inconel 718 VS Inconel 625: Co je lepší?

Potrubí Inconel 718 VS Inconel 625: Co je lepší?
Inconel 718 i 625 mají své výhody a nevýhody a neexistuje absolutní rozdíl mezi „lepším nebo horším“. Inconel 625 je vhodnější pro vysoce korozivní prostředí (jako je námořní a chemické zpracování) a má lepší svařitelnost. Inconel 718 je vhodnější pro aplikace vyžadující nejvyšší mechanickou pevnost a odolnost vůči vysoko-teplotnímu namáhání.
Jaká kvalita je potrubí Inconel 625?
Obvykle se tato za studena -zpracovaná bezešvá trubka Inconel 625 dodává ve dvou stavech: Třída 1 a Třída 2. Trubka ASTM B444 UNS N06625 Třídy 1 se dodává v žíhaném stavu, zatímco trubka Grade 2 se dodává v rozpouštěcím-žíhaném stavu.

Inconel 718 Pipe vs Inconel 625 Pipe: Základní definice

Co je potrubí Inconel 718?
Hadičky Inconel 718 jsou precipitační-niklová-chromová superslitina. Obsahuje významné množství niobu, molybdenu a hliníku. Tyto prvky umožňují, aby kov prošel stárnutím.
Tento materiál vykazuje extrémně vysokou mez kluzu a pevnost v tahu a zachovává si svou strukturální integritu i při teplotách do 700 stupňů.
Chemické složení potrubí Inconel 718
| Ni + Co | Cr | Fe | Nb (Cb) + Ta | Mo |
| 50.0 – 55.0 | 17.0 – 21.0 | Váhy | 4.75 – 5.50 | 2.80 – 3.30 |
| Ti | Al | spol | C | Mn |
| 0.65 – 1.15 | 0.20 – 0.80 | Menší nebo rovno 1,00 | Menší nebo rovno 0,08 | Menší nebo rovno 0,35 |
| Si | Cu | P | S | B |
| Menší nebo rovno 0,35 | Menší nebo rovno 0,30 | Menší nebo rovno 0,015 | Menší nebo rovno 0,015 | Menší nebo rovno 0,006 |

Co je potrubí Inconel 625?
Trubice Inconel 625 je pevná slitina na bázi niklu-zpevněná roztokem. Jeho síla pochází především z molybdenu a niobu v nikl-chromové matrici. Požadovaných vlastností lze tedy dosáhnout bez tepelného zpracování.
Tato slitina vykazuje vynikající obrobitelnost a vynikající odolnost vůči silné důlkové korozi.

Chemické složení potrubí Inconel 625
| Ni | Cr | Mo | Nb + Ta | Fe |
| Větší nebo rovno 58,00 | 20.0 – 23.0 | 8.0 – 10.0 | 3.15 – 4.15 | Menší nebo rovno 5,0 |
| spol | C | Mn | Si | Al |
| Menší nebo rovno 1,00 | Menší nebo rovno 0,10 | Menší nebo rovno 0,50 | Menší nebo rovno 0,50 | Menší nebo rovno 0,40 |
| Ti | P | S | ||
| Menší nebo rovno 0,40 | Menší nebo rovno 0,015 | Menší nebo rovno 0,015 |

3. Změny mechanické pevnosti v potrubí Inconel 625 a inconel 718
| Vlastnictví | Potrubí Inconel 718 | Potrubí Inconel 625 |
| Metoda posilování | Srážkové kalení | Pevné řešení |
| Mez kluzu | 1030 – 1180 MPa 150-171 ksi |
415 – 550 MPa 60-80 ksi |
| Pevnost v tahu | 1240 – 1400 MPa 180-203 ksi |
830 – 930 MPa 120-135 ksi |
| Prodloužení | 12 – 25% | 30 – 50% |
| Tvrdost | 36 – 44 HRC ~ 340 – 410 HB |
85 – 95 HRB ~ 160 – 200 HB |
| Hustota | 8,19 g/cm3 0,296 lb/palec3 |
8,44 g/cm3 0,305 lb/palec3 |
| Modul pružnosti | 200 GPa 29,0 Mpsi |
207 GPa 30,1 Mpsi |
| Tepelná vodivost | 11.4 W/(m · K) 79,1 Btu · in/h · stop2 · ℉ |
9.8 W/(m · K) 68,0 Btu · in/h · stop2 · ℉ |
| CTE | 13,0 μm/m · stupeň | 12,8 μm/m · stupeň |
| Specifická tepelná kapacita | 435 J/(kg · K) 0,104 Btu/lb · ℉ |
410 J/(kg · K) 0,098 Btu/lb · ℉ |
| Elektrický odpor | 1.25 μΩ · m | 1.29 μΩ · m |
| Magnetické vlastnosti | Nemagnetické při pokojové teplotě | Nemagnetické při pokojové teplotě |
| Rozsah tavení | 1260 - 1336 stupňů 2300 – 2437℉ |
1290 - 1350 stupňů 2350 – 2460℉ |
4. Porovnání vysokoteplotního{1}}výkonu mezi hadičkami Inconel 718 a Inconel 625
| Vysokoteplotní-vlastnost | Potrubí Inconel 718 | Potrubí Inconel 625 |
| Max Service Temp | 650-700 stupňů 1200 – 1300℉ |
815 - 982 stupňů 1500 – 1800℉ |
| Trend síly | Prudce klesá nad 650 stupňů | Postupně klesá, žádný náhlý pokles. |
| Mez kluzu při 650 stupních | ~ 850 – 950 MPa | ~ 300 – 400 MPa |
| Mikrostrukturní stabilita | Špatné kolem 700 stupňů | Vynikající |
| Odolnost vůči tečení | Nejlépe do 650 stupňů | Vynikající při prodloužených teplotách nad 700 stupňů |
| Odolnost proti oxidaci | Dobré, ale omezené při extrémních teplotách kvůli vysokému obsahu železa. | Výjimečné až do 980 stupňů díky vysokému Cr a nízkému Fe. |
5. Potrubí Inconel 718 VS Inconel 625: Odolnost proti korozi
| Parametr koroze | Potrubí Inconel 718 | Potrubí Inconel 625 |
| Hodnota PREN | ≈ 26 – 31 | ≈ 46 – 56 |
| Pitting & Crevice | Střední-Vysoká | Vynikající |
| SCC | Vynikající | Vynikající |
| Kyselý plyn H2S & CO2 |
Vynikající | Lepší |
| Minerální kyseliny | Mírný | Vynikající |
| Oxidující prostředí | Dobrý | Vynikající |
| Mezikrystalová koroze | Citlivý | Vysoce odolný |
6. Mezinárodní materiálové normy a třídy pro trubky Inconel 718 a Inconel 625
| Slitina | UNS | EN | RÁMUS | W.Nr. |
| Inconel 718 | N07718 | NiCr19Fe19Nb5Mo3 | DIN 17751 | 2.4668 |
| Inconel 625 | N06625 | NiCr22Mo9Nb | DIN 17751 | 2.4856 |
7. Průvodce aplikací zkumavek Inconel 625 a Inconel 718
Bezešvé trubky Inconel 718 vyberte, pokud:
Vaše žádost zahrnujerotační součásti, kotouče turbín, hřídele motorů nebo vysokotlaké{0}}sběrné palivové potrubí. Pokud váš díl musí odolat masivním odstředivým silám nebo vysokému vnitřnímu tlaku bez „natahování“ (tečení) při teplotách až 700 stupňů, Inconel 718 je váš jedinýNákladově-efektivní řešení.
Bezešvé trubky Inconel 625 vyberte, pokud:
Váš potrubní systém řídíagresivní chemická médiajako kyselina chlorovodíková, sírová nebo fosforečná, nebo působí na mořistříkající zóny. Pokud je vaší prioritou číslo 1 zamezení lokalizované důlkové koroze a praskání-korozí (SCC), Inconel 625 poskytujePrůmyslová odolnostváš systém vyžaduje.
Proč si vybrat Gnee jako svého dodavatele slitin{0}}na bázi niklu
✅️Tání VIM + VAR:Dvojitá-vakuová rafinace zajišťuje ultra-čistou mikrostrukturu, která je klíčem k maximalizaci únavové životnosti 718 a korozní integrity 625.
✅️ Celková sledovatelnost:Na každé trubce je vyraženo-číslo tepla a doplněnoEN 10204 3.1 MTC.
✅️Velkoobchodní cena:Profitujte zPřímá tovární cenao hromadných objednávkách programů údržby letectví a petrochemie (MRO).
✅️Globální logistika:Rychlé odeslání se specializovaným balením do Evropy, USA a jihovýchodní Asie.

Certifikát Gnee Alloy Inconel 625
📦 Balení a doprava
VšeSlitina na bázi nikluprodukty jsou baleny pomocí následujících metod:
Dřevěné palety nebo bedny
Obal odolný proti vlhkosti-
Štítky s číslem pece, standardními a velikostními štítky
Dodáváno po celém světě po moři, letecky nebo expresně

Balení produktu Gnee Alloy Alloy 625
⚒️ Zařízení a testování produktů výrobní linky na výrobu slitin Gnee


Kontaktujte nás pro nejnovější nabídku exportní ceny slitiny 625
FAQ
Q1: Mohu použít přídavný kov Inconel 625 ke svařování dílů Inconel 718?
A: Ano, v mnoha případech. ERNiCrMo-3 (drát ze slitiny 625) je běžným plnivem pro 718 díky své vysoké tažnosti. Mějte však na paměti, že svarový spoj nebude mít stejnou pevnost 700 stupňů jako základní kov 718.
Q2: Splňuje Inconel 718 NACE MR0175 pro službu kyselého plynu?
A: Rozhodně. Náš Inconel 718 je speciálně tepelně-zpracován tak, aby splňoval požadavky na tvrdost a mikrostrukturuNACE MR0175, což z něj činí nejlepší volbu pro-vysokotlaké vrtací nástroje.
Q3: Která slitina se obtížněji obrábí?
A: Inconel 718 je náročnějšíprotože funguje-tvrdne ještě rychleji než 625Specializovaný výrobcedodáváme 718 tyčí a trubek v optimalizovaném řešení-ošetřeném stavu, abyste maximalizovali životnost vašeho CNC nástroje.
Q4: Nabízíte zkušební objednávky pro malosériovou výrobu?
A: Ano. Podporujeme projekty v oblasti inovací a výzkumu a vývojeFlexibilní MOQna našich standardních velkoobchodních zásobách.





