Při získávání superslitin na bázi niklu pro letectví, ropu a plyn nebo vysokoteplotní konstrukční součásti- je hustota materiálu kritickým parametrem. Hustota přímo ovlivňuje výpočty hmotnosti, konstrukční návrh, náklady na dopravu a celkovou proveditelnost projektu.
Jakou hustotu má Inconel 718?
Teplota tání a hustota slitiny Inconel 718 definují její vhodnost pro vysoce-výkonná prostředí. Bod tání se pohybuje od 1260 stupňů do 1336 stupňů (2300 stupňů F–2437 stupňů F), zatímco hustota se pohybuje od 8,19 do 8,22 g/cm³ (0,296–0,297 lb/in³). Tyto údaje pomáhají inženýrům posoudit, jak si slitina na bázi niklu{12}} chová při extrémních teplotách a hmotnostních omezeních.
| Vlastnictví | Hodnota (metrika) |
|---|---|
| Bod tání | 1260 stupňů – 1336 stupňů |
| Hustota | 8,19–8,22 g/cm³ |
Co je slitina niklu 718?
Slitina niklu 718 (běžně známá jako Inconel® 718) je precipitační-tvrdící, korozní-a tepelně-slitina niklu dostupná v různých formách včetně tyčí, výkovků, plechů a plechů. Slitina prochází několika procesy tavení, včetně vakuového indukčního tavení (VIM) a/nebo vakuového obloukového přetavování (VAR). Normy AMS 5662 a AMS 5663 specifikují, že rozměry rovnoběžných stran tyčí a hotových výkovků jsou omezeny na 10 palců a méně, s maximální plochou průřezu 78 čtverečních palců.
Bod tání slitiny Inconel 718
Bod tání slitiny Inconel 718 definuje teplotní rozsah, při kterém slitina přechází z pevného do kapalného stavu. Podle průmyslových norem, jako je AMS 5663, je bod tání slitiny Inconel 718 mezi 1260 stupni a 1336 stupni (2300 stupňů F a 2437 stupňů F).
| Zdroj/Metoda | Hustota (g/cm³) | Hustota (lb/in³) |
|---|---|---|
| Standardní reference | 8.19–8.22 | 0.296–0.297 |
| Plynový-atomizovaný prášek (SLM) | 8.2 | - |
| Studie aditivní výroby | 8.24 | - |
Inconel 718 vs Inconel 625
| Vlastnictví | Inconel 625 | Inconel 718 |
|---|---|---|
| Hustota (g/cm³) | 8.44 | 8.19 |
| Pevnost v tahu (MPa) | 690–930 | 827–1,103 |
| Mez kluzu (MPa) | ~276 | 827–1,034 |
| Tažnost (prodloužení) | Až 42,5 % | Spodní |
| Temp. Odolnost ( stupeň ) | Až 980 | Až 700 |
| Odolnost proti korozi | Lepší | Dobrý |
Inconel 625 má vyšší hustotu než inconel 718. Nabízí také lepší odolnost proti korozi a tažnost, takže je vhodný pro mořské a chemické prostředí. Inconel 718 se svou nižší hustotou a vyšší pevností dobře funguje v leteckých a turbínových částech.
Inconel 718 vs Inconel X-750
| Atribut | Inconel 718 | Inconel X-750 |
|---|---|---|
| Hustota (g/cm³) | 8.19 | Neuvedeno |
| Bod tání | 1210-1344 stupňů | Neuvedeno |
Zatímco obě slitiny slouží k použití při vysokých{0}}teplotách, inconel 718 poskytuje známou hodnotu hustoty. Inconel X-750 postrádá publikované údaje o hustotě, ale obě slitiny sdílejí podobné nikl-chromové báze.
Inconel 718 vs Nerezová ocel 316
| Materiál | Hustota (g/cm³) | Klíčové vlastnosti |
|---|---|---|
| Inconel 718 | 8.19 | Vysoká pevnost, odolnost proti korozi-, použití při vysokých{1}}teplotách |
| Nerezová ocel 316L | 7.98 | Dobrá odolnost proti korozi, nižší cena |
Inconel 718 vs Inconel 600
| Slitina | Hustota (g/cm³) |
|---|---|
| Inconel 600 | 8.47 |
| Inconel 718 | 8.14 |
Inconel 600 má vyšší hustotu než inconel 718. Tento rozdíl může ovlivnit návrhy citlivé na hmotnost-, zejména v leteckém a energetickém sektoru.
Inconel 718 vs Incoloy 825
| Vlastnictví | Inconel 718 | Incoloy 825 |
|---|---|---|
| Mez kluzu | >760 MPa | 275–380 MPa |
| Pevnost v tahu | >860 MPa | 550–700 MPa |
| Prodloužení | >5% | 30–40% |
| Tvrdost (HB) | ~352 | 150–200 |
| Max provozní teplota | ~980 stupňů | ~540 stupňů |
Inconel 718 dodavatelů
V GNEE je Inconel 718 dostupný v různých formách, aby vyhovoval různým průmyslovým potřebám:
Talíře a plechy (válcované za studena a za tepla)
Tyče a tyče (kulaté, čtvercové, šestihranné)
Trubky (bezešvé a svařované)
Dráty a pásky (pro pružiny, spojovací prvky, elektrické aplikace)
Výkovky a zakázkové díly (podle výkresů nebo specifikací)
Specifikace: UNS NO7718, WNR 2.4668, AFNOR NC19FeNb, JIS NCF 718, GOST ХН75МБТЮ, EURONORM NiCr22Mo9Nb, OR ЭИ602, BS NA 21.
Teplotní rozsah: -423 stupňů F až 1300 stupňů F.
Testování a dokumentace: Certifikáty Mill Test Certificates, EN 10204 3.1, Chemické zprávy, Mechanické zprávy, Zprávy o destruktivních zkouškách, Zprávy o nedestruktivních zkouškách, Zprávy o testech PMI, Zprávy o vizuální kontrole, Zprávy o inspekcích třetí strany-, Zprávy o certifikovaných laboratořích NABL.
Balení: Dřevěné přepravky, bublinková fólie, ocelová páska nebo balené dle požadavků zákazníka.









