Jak si vybrat mezi Inconel 600 a 601: Co z nich dělá spolehlivé volby?

Jak si vybrat mezi Inconel 600 a 601: Co z nich dělá spolehlivé volby?
Inconel 601 nabízí vynikající dlouhodobou -odolnost proti oxidaci a vysokou-teplotní tepelnou stabilitu, díky čemuž je zvláště vhodný pro tepelné cyklování nebo pece. Volba Inconel 600 poskytuje vysokou pevnost a střední -odolnost proti korozi za teploty, ideální pro aplikace, kde je prioritou nákladová-efektivita a širší dostupnost. Oba nabízejí vynikající-výkon při vysokých teplotách, přičemž 601 poskytuje dodatečnou ochranu přidáním hliníku.
Jaké jsou nevýhody Inconel 625?
Nevýhody: Vysoká cena: Vzhledem ke svému složitému složení a vysokým výrobním nákladům je Inconel 625 výrazně dražší než mnoho jiných materiálů. Obtížné na zpracování: Houževnatost Inconel 625 ztěžuje jeho zpracování a vyžaduje specializované nástroje a techniky.

Co je Inconel 600?
Inconel 600 je slitina niklu-chrómu známá pro svou vynikající odolnost proti oxidaci, odolnost proti korozi a vysoké-teploty. Zachovává si svou pevnost a stabilitu v širokém teplotním rozsahu, takže je ideální pro aplikace, jako je chemické zpracování, letectví a jaderné reaktory.
Co je Inconel 601?
Inconel 601 je nikl-chromová slitina s vyšším obsahem hliníku, která vykazuje vynikající odolnost vůči oxidaci a usazování při vysokých-teplotách. Díky své vynikající odolnosti je vhodný pro zařízení na tepelné zpracování, součásti pecí a spalovací systémy.
Jaké jsou rozdíly mezi Inconel Alloy 600 a 601?
Chemické složení Inconel 601 a Inconel 600
| Živel | Inconel 600 | Inconel 601 |
| nikl (Ni) | 72% | 58-63% |
| Chrom (Cr) | 14-17% | 21-25% |
| železo (Fe) | 6-10% | Váhy |
| hliník (Al) | - | 1.0-1.7% |
| uhlík (C) | Menší nebo rovno 0,15 % | Menší nebo rovno 0,10 % |
| mangan (Mn) | Menší nebo rovno 1,0 % | Menší nebo rovno 1,0 % |
| křemík (Si) | Menší nebo rovno 0,5 % | Menší nebo rovno 0,5 % |
Odolnost proti korozi Inconel 601 a Inconel 600
| Korozivní prostředí | Inconel 600 | Inconel 601 |
| Oxidace | Vynikající až do 1093 stupňů | Vynikající až do 1260 stupňů |
| Kyselina sírová | Dobrý | Mírný |
| Kyselina chlorovodíková | Omezený odpor | Omezený odpor |
| Vysokoteplotní plyny- | Vynikající | Vynikající |
| Vodná koroze | Dobré v alkalických roztocích, méně účinné v kyselém prostředí | Dobré, ale vhodnější pro vysokoteplotní-korozi |
Fyzikální vlastnosti Inconel 601 a Inconel 600
| Vlastnictví | Inconel 600 | Inconel 601 |
| Hustota | 8,47 g/cm³ | 8,11 g/cm³ |
| Bod tání | 1354-1413 stupňů | 1365-1410 stupňů |
| Tepelná vodivost | 14,9 W/m·K při 20 stupních | 13,3 W/m·K při 20 stupních |
| Pevnost v tahu | 550 MPa | 655 MPa |
| Mez kluzu | 240 MPa | 310 MPa |
| Prodloužení | 30% | 33% |
Mechanické vlastnosti pro Inconel 601 a Inconel 600
| Vlastnictví | Inconel 600 | Inconel 601 |
| Pevnost v tahu | 550 MPa | 655 MPa |
| Mez kluzu | 240 MPa | 310 MPa |
| Tvrdost (Rockwell B) | 88 | 95 |
| Prodloužení při přestávce | 30% | 33% |
| Odolnost vůči tečení | Dobrý | Vynikající |
Tepelné vlastnosti Inconel 601 a Inconel 600
| Vlastnictví | Inconel 600 | Inconel 601 |
| Bod tání | 1354-1413 stupňů | 1365-1410 stupňů |
| Maximální provozní teplota | 1093 stupňů | 1260 stupňů |
| Tepelná vodivost | 14,9 W/m·K při 20 stupních | 13,3 W/m·K při 20 stupních |
| Tepelná expanze | 13,3 µm/m· stupně při 20 stupních | 12,9 µm/m· stupně při 20 stupních |
Kdy byste si měli vybrat Inconel 600?
Pokud pracujete v prostředí se střední až vysokou teplotou, ale nevyžadujete dlouhodobé vystavení oxidačním podmínkám, je Inconel 600 ideální.
Vykazuje vynikající odolnost proti korozi v chloridovém, kyselém a alkalickém prostředí, takže je ideální pro aplikace, jako jsou:
A. Trubka výměníku tepla
b. Chemické zpracovatelské jednotky
C. Zpracování potravin a nápojů
d. Námořní součásti vystavené solnému roztoku
Má také vynikající mechanické vlastnosti při teplotách pod-nulou, takže je vhodný pro kryogenní aplikace.
Proč by mohl být Inconel 601 lepší volbou?
Inconel 601 je vynikající volbou pro ultra-vysokoteplotní operace, zejména tam, kde je kritická odolnost proti oxidaci a -usazování vodního kamene. Díky obsahu hliníku tvoří hustou a stabilní vrstvu oxidu, která chrání slitinu i při vysokých teplotách.
Mezi běžné aplikace patří:
A. Průmyslové pece
b. Vyzdívky pecí
C. Tepelné reaktory
d. Koše a tácy na tepelnou úpravu
E. Potrubí pro elektrárny
Díky zvýšené odolnosti proti odlupování, nauhličování a tepelnému cyklování je ideální pro drsnější prostředí.
Proč si vybrat Gnee jako svého dodavatele slitin{0}}na bázi niklu
✅ Více než 18 let zkušeností s exportem, produkty prodávané do více než 80 zemí
✅ Certifikováno ISO, SGS a BV
✅ Globální inventář trubek, desek a tyčí ze slitin Inconel, Hastelloy, Incoloy a Monel
✅ Dostupné služby zpracování na zakázku – včetně řezání, leštění, CNC obrábění a balení
✅ Rychlé dodání do 7-15 dnů, s podporou globálních logistických partnerů
📦 Balení a doprava
Všechny výrobky z nerezové oceli jsou baleny pomocí následujících metod:
Dřevěné palety nebo bedny
Balení-odolné proti vlhkosti
Štítky s číslem pece, standardními a velikostními štítky
Dodáváno po celém světě po moři, letecky nebo expresně

O Gnee Steel
Gnee Steel je profesionální výrobce slitin na bázi niklu-, včetně niklu 201, niklu 202, Hastelloy C-276, Hastelloy C-22, Hastelloy B, Hastelloy C-4, Inconel 600, Inconel 625, Inconel 80y Incolo, Inconel 80y Incolo, Inconel 707 Incoloy 800H/HT, Incoloy 825, Monel 400, Monel K500 a další materiály z vysokoteplotních slitin. Specializujeme se na výrobu a prodej slitinových materiálů. Produkty Gnee Steel jsou široce používány v letectví, chemii, výrobě energie, automobilovém průmyslu, jaderné energetice a dalších oblastech a můžeme poskytnout přizpůsobená řešení slitinových materiálů podle potřeb zákazníků. V případě dotazů na ceny slitinových materiálů nebo přizpůsobená řešení slitinových materiálů nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím e-mailu na adresess@gneemetal.comza nabídku.
Postaveno metrů čtverečních
Zaměstnanci podniku
Let zkušeností
Partnerské země
Kontaktujte nás pro aktuální nabídku exportní ceny plechu Inconel 600
FAQ
Otázka: Jaké jsou hlavní rozdíly mezi Inconel 600 a Inconel 601?
A: Hlavní rozdíl spočívá v jejich složení. Inconel 600 má vyšší obsah niklu, zatímco Inconel 601 má přidaný hliník, čímž se zvyšuje jeho odolnost proti oxidaci, zejména při vysokých teplotách.
Otázka: Která slitina je vhodnější pro-vysokoteplotní prostředí?
Odpověď: Inconel 601 je obecně vhodnější pro prostředí s vysokou-teplotou s maximální provozní teplotou 1260 stupňů , zatímco maximální provozní teplota Inconel 600 je 1093 stupňů .
Otázka: Je Inconel 600 ekonomičtější než Inconel 601?
Odpověď: Ano, Inconel 600 je obecně ekonomičtější, takže je lepší volbou pro aplikace, které nevyžadují stejně vysokou tepelnou odolnost jako Inconel 601.
Q: Lze Inconel 600 a 601 pájet?
Odpověď: Obě slitiny jsou svařitelné, ale Inconel 601 nabízí vynikající svařitelnost a ve srovnání s Inconel 600 vyžaduje menší úpravu po-svaření.
Otázka: Která průmyslová odvětví obvykle používají Inconel 600 a Inconel 601?
Odpověď: Inconel 600 se používá v chemickém zpracování, leteckém a jaderném průmyslu, zatímco Inconel 601 je vhodnější pro zařízení na tepelné zpracování, součásti pecí a průmysl výroby energie.
Otázka: Jaké jsou rozdíly mezi Inconel 625 a Inconel 601?
Odpověď: Inconel 601 má bod tání 2467 stupňů F (1350 stupňů), zatímco Inconel 625 má bod tání 2375 stupňů F (1310 stupňů). Při pokojové teplotě má Inconel 601 pevnost v tahu v rozmezí 590 až 930 MPa, zatímco Inconel 625 má mírně vyšší pevnost v tahu 690 až 895 MPa.
Otázka: Jaké jsou vlastnosti Inconel 601?
Odpověď: Nejvýraznější charakteristikou Inconelu 601 je jeho vynikající odolnost vůči oxidaci při vysokých-teplotách. Tato slitina také vykazuje dobrou odolnost proti vodní korozi, vysokou mechanickou pevnost a snadno se tvaruje, zpracovává a svařuje.





